sadsad x
asdasd

Sayısal Eşitsizlikler ve Gazeteciliğin Geleceği

um:ag Yayınları

Perrin Öğün Emre

Üretici Liste Fiyatı
100,00 TL
72,00 TL
%28 indirim
24 Saatte Kargoda!
4 Adet Stokta
Sayısal Eşitsizlikler ve Gazeteciliğin Geleceği Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim - Medya
Sayfa Sayısı: 322
ISBN: 9786057882431
Boyut: 13 x 22
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Perrin Öğün Emre
Perrin Öğün Emre
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sayısal Eşitsizlikler ve Gazeteciliğin Geleceği Kısa Özet

  Basın sanayi, yüz yıldır büyük bir değişim içinde. Kalem, yerini daktiloya bırakmış, telefonun yerini teleks almış, baskı makinalarının yerini ise ofsettesisleri alıyor. Bilgisayarlar daktiloların, telekslerin ve baskı makinalarının pabuçlarını çoktan dama atmış. Uzaktan kumandalı bilgisayarlarla donanmış ofset tesisleri yine de kalemin yerini tutamaz.

  Uğur Mumcu

  Her devrin iletişim teknolojisi, yazı, hakikat ve gazetecilik mesleğinin pratiklerini dönüştürüyor. UğurMumcu, bu dönüşüme 1980’lerde çarpıcı şekilde işaret ediyordu. Günümüzde de yeni iletişim teknolojilerinin gelişmesi ve gazetecilikteki dijital dönüşüm, bir yandan gazetecilik için yeni olanaklar sunarken ,yeni yeni eşitsizliklerin üretilmesi ile gazetecilerin sadık kalması gereken gerçeklerin itibarsızlaşmasına da yol açıyor. Yeni iletişim teknolojileriyle bir yandan bilgi hızla yayılabilirken, diğer yandan da yalan çabucak kitlelerin zihinlerini ele geçirebiliyor. İçinde bulunduğumuz tarihsel dönem, tam da bu nedenle yalanın belki de en itibar gördüğü dönem olarak değerlendirilebilir. Yine bu nedenle gerçekleri halka iletebilecek bir gazeteciliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç var.

  Gazetecilik mesleğindeki dönüşümün yol açtığı sorunların yanı sıra, Türkiye’deki mevcut siyasi iklim ve ekonomik zorluklar nedeniyle giderek işlevsiz hale gelen geleneksel ana akım gazeteciliğe alternatif olan yeni gazetecilik pratikleri arayışı da sürüyor.Budurum, gazetecilik mesleğin de yeni sorunlara ve krizlere yol açarken, varolan etikta rtışmalara yenileri ekleniyor.

  Bukitap,çokboyutlubiryaklaşımlasayısaleşitsizliklerielealırken,gazeteciliğingeleceğinietikdeğerler,eğitiminniteliği,yeni gazetecilik modelleri ve yalan haberle mücadele temaları etrafında tartışıyor. Elbette bu tartışılan sorun alanlarına örneklerden yola çıkarak etkili çözüm önerileri degetiriyor.

Sayısal Eşitsizlikler ve Gazeteciliğin Geleceği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.