sadsad x
asdasd
Sazan Avı Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 354
ISBN: 9786052314425
Boyut: 15 x 22
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
George A. Akerlof
George A. Akerlof
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sazan Avı Kısa Özet

  “Akerlof ve Shiller, kâr arayışının bir yandan yaşamlarımızı zenginleştiren ürünlerin doğuşuna neden olurken, bir yandan da manipülasyonun ve sahtekârlığın önünü nasıl açabileceğini, eğlenceli ve canlı bir üslupla anlatıyor. Yakın dönemdeki inovasyonlar, halkı daha kolaylıkla kandıran ürünlerin doğuşuyla sonuçlandı ve söz konusu sürecin karmaşık ve derin etkileri var.”

  Joseph E. Stiglitz

  Nobel ödüllü yazarlar George Akerlof ve Robert Shiller’in liberal iktisat teorisinin, serbest piyasanın görünmez bir el yardımıyla refah dağıttığı yolundaki merkezi tezine itirazları var. Akerlof ve Shiller, piyasaların, insanlara faydalı olduğu kadar telafisi mümkün olmayan şekilde zarar verdiğini de söylüyor. Bir diğer deyişle piyasa, “sazan avı” için hazırlanmış tuzaklarla dolu.

  Elinizdeki kitap, insan hayatında önemli yer tutan; otomobil, ev, kredi kartları, ilaç sektörü, tütün/alkol ve hatta spor salonu üyelikleri gibi alanlara ve finans sisteminin tümüne bakarak, kandırmacaya dönük detayları göz önüne seriyor. Fakat aynı zamanda bu kandırmacaya karşı duran insanların hikâyelerini de anlatarak daha fazla bilgi, reform ve düzenleme sayesinde işlerin nasıl düzelebileceğine de işaret ediyor.

Sazan Avı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.