Kazandıran Mayıs İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Şerefname 1-1

Üretici Liste Fiyat
120,00
93,60
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 4-5 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

Birbiri ardı sıra dünya sahnesine çıkan ulusların tarihlerine tanıklık eden ve eserlerle uzak geleceğe aktarılanlar vardır; örneğin Mısırlılar gibi, Yunanlar ve Romalılar gibi başka uluslar da sanat ve bilimdeki ilerlemeleriyle, yasaları ve politik kurumlarıyla hayranlığımızı kazanmışlardır. 18. yüzyılın son yarısında Zend hükümdarlığının kurucusu ve Pers ülkesinin önderi olan Kerim-Han, birçok yetenekli tarihçi ve edebiyatçı yetiştirmiştir. Bunların arasında büyük bilgin Cezireli İbn-ül-Etzir, ünlü Abu`l-feda, hem tarihçi hem coğrafyacı olarak bilinen Hamalı Prens Ayubid ve son olarak Osmanlı Sultanı II. Bayazıt`ın çağdaşı olan Bitlisli

Şerefname 1-1 Hakkında Bilgiler
Türü : Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 336
ISBN : 9789753861366
Basım Yılı : 2015
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Birbiri ardı sıra dünya sahnesine çıkan ulusların tarihlerine tanıklık eden ve eserlerle uzak geleceğe aktarılanlar vardır; örneğin Mısırlılar gibi, Yunanlar ve Romalılar gibi başka uluslar da sanat ve bilimdeki ilerlemeleriyle, yasaları ve politik kurumlarıyla hayranlığımızı kazanmışlardır. 18. yüzyılın son yarısında Zend hükümdarlığının kurucusu ve Pers ülkesinin önderi olan Kerim-Han, birçok yetenekli tarihçi ve edebiyatçı yetiştirmiştir. Bunların arasında büyük bilgin Cezireli İbn-ül-Etzir, ünlü Abu`l-feda, hem tarihçi hem coğrafyacı olarak bilinen Hamalı Prens Ayubid ve son olarak Osmanlı Sultanı II. Bayazıt`ın çağdaşı olan Bitlisli zarif tarih yazıcı İdris de vardır. Bu eser (Erzurum Vilayeti) Bitlis Prensliği`ni de yöneten Şerafeddin bin Şemsettin tarafından M.S. 1596-97 yıllarında o çağın egemen dili olan Farsça yazıldı. Kürt ulusunun değişik hükümdarlıkları ve prensliklerinin genel bir tarihini sergilemekle birlikte etnoğrafya coğrafyasını da anlatmaktadır. Bu eser 1860 yılında Rusça basımından Fransızca basımın özsözünde ayrıntılara girilmiştir.

Elinizdeki kitap Fransızca basımından Türkçeye çevrilmiştir. Kitap 2 anacilt, toplam 4 kitaptan oluşacak yorum ve ek notlarla yaklaşık üç bin sayfa tutacaktır. Bu dev eserin birinci cildinin birinci kitabını sunuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.