sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
295,00 TL
197,65 TL
Şifre Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim
Sayfa Sayısı: 528
ISBN: 9786056902451
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Simon Singh
Simon Singh
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şifre Kitabı Kısa Özet

  Tarih boyunca insanlar şifreleri kullandılar. Saray entrikalarında, istihbarat oyunlarında ve İkinci Dünya Savaşı gibi insanlık tarihini değiştiren tüm olayların dönüm noktalarında hep şifreler vardı. Mesajlar sadece ulaşmaları gereken kişinin anlayabileceği bir sistemle gönderilmeliydi. Şifreler bunun için var oldu. Meraklı gözler ise o mesajları öğrenmek için sürekli şifreleri kırmaya çalıştı. Birbirini besleyen bu savaş hep devam etti.

  İnsanlar sırları sever. Gizlilik bilimi de bu sırları saklamaya ya da öğrenmeye yarar.

  Günümüzde ise kriptoloji her zaman olduğundan daha kıymetli ve önemli bir hâl aldı. Çünkü şifreler en fazla bugün hayatımızdalar. Şu anda siz bu yazıyı okurken dahi etrafınızdan sayısız şifreli mesaj geçti. Telefonlardan, bilgisayarlardan, kablosuz ağlardan ya da televizyonlardan sürekli şifrelenmiş mesajlar geçip gidiyor. Siber güvenlik, istihbarat ve siber savaşın bu denli hayati olmasının arkasında kriptoloji ile gizlenen mesajlar var.

  Şifre Kitabı alanında en değerli kabul edilen eserdir. Antik Mısır’dan tarihin akışını değiştiren entrikalara, oradan İkinci Dünya Savaşı’na ve oradan da kuantum bilgisayarlara şifrelerin kanlı tarihini, mantığını ve felsefesini öğrenmek istiyorsanız doğru kitaba bakıyorsunuz. Unutmayın: Şifrelenmiş mesajlar her yerdeler. Belki bu kitabın ya da okuduğunuz satırların içine bile gizlenmiş olabilirler! *Daha etkileyici ve daha açık bir sunum olamazdı.*

  -The New York Times

Şifre Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.