Kazandıran Temmuz İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Tarih Eğitiminde Sen Kimsin Siyaseti

Üretici Liste Fiyat
182,00
136,50
Yorum Yap
Listeye Ekle
Öne Çıkan Bilgiler

Tarih Eğitiminde *Sen Kimsin?* Siyaseti:
Türkiye’den Orta Asya’ya

Tarih Eğitiminde *Sen Kimsin?* Siyaseti: Türkiye’den Orta Asya’ya, Büşra Ersanlı’nın Türkiye, Orta Asya Cumhuriyetleri ve Kafkaslarda tarih eğitimi, milli kimlik ve siyasal iktidar arasındaki ilişkilere dair farklı dillerde yayımlanmış makalelerinin derlemesinden oluşuyor. Büşra Ersanlı bu kitapta yer alan makaleleriyle erken Cumhuriyet döneminden bugüne uzanan bir hatta iktidarın tarih eğitimine yansıyan zihinsel tavrının izini sürüyor ve İktidar ve Tarih, Türkiye`de "Resmi Tarih" Tezinin Oluşumu (1929-1937) kitabının ana meselelerini derinleştiriyor. Kitap aynı zamanda karşılaştırmalı bir yaklaşımla Türkiye’den Azerbaycan’a, Özbekistan’a ve Türkmenistan’a uzan

Tarih Eğitiminde Sen Kimsin Siyaseti Hakkında Bilgiler
Türü : Diğer
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 345
ISBN : 9789753333580
Basım Yılı : 2019
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Tarih Eğitiminde *Sen Kimsin?* Siyaseti:
Türkiye’den Orta Asya’ya

Tarih Eğitiminde *Sen Kimsin?* Siyaseti: Türkiye’den Orta Asya’ya, Büşra Ersanlı’nın Türkiye, Orta Asya Cumhuriyetleri ve Kafkaslarda tarih eğitimi, milli kimlik ve siyasal iktidar arasındaki ilişkilere dair farklı dillerde yayımlanmış makalelerinin derlemesinden oluşuyor. Büşra Ersanlı bu kitapta yer alan makaleleriyle erken Cumhuriyet döneminden bugüne uzanan bir hatta iktidarın tarih eğitimine yansıyan zihinsel tavrının izini sürüyor ve İktidar ve Tarih, Türkiye`de "Resmi Tarih" Tezinin Oluşumu (1929-1937) kitabının ana meselelerini derinleştiriyor. Kitap aynı zamanda karşılaştırmalı bir yaklaşımla Türkiye’den Azerbaycan’a, Özbekistan’a ve Türkmenistan’a uzanan geniş bir coğrafyada *Sen Kimsin?* siyasetinin tarih eğitimindeki yerini tartışıyor. Tarih Eğitiminde *Sen Kimsin?* Siyaseti, Ersanlı’nın 1990’lardan bu yana bir siyaset bilimci, kadın akademisyen ve aktivist olarak deneyimlerini, gözlemlerini ve varoluş hallerini içeren bir söyleşiyi de okurlara sunuyor.

Tarih Eğitiminde *Sen Kimsin?* Siyaseti, Tarih Vakfı Yurt Yayınları’nın *Tarihçilerin Mutfağı: Toplumsal Tarih Kitapları* dizisinin ikinci kitabı. Ersanlı’nın sözleriyle *Tarihçiliğin ütopyasından söz etmek istersek çoğul insanlık hallerinden muazzam ortaklık alanları çıkarmayı ümit edebiliriz.* Tarihçilerin Mutfağı dizisiyle bu ümidi paylaşıyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.