Kazandıran Mayıs İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Tartışma: Beuys, Bethmann, Bınswanger, Ehrlıcher Ve Wıllert: Para Nedir?”

Üretici Liste Fiyat
120,00
78,00
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 5-6 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

Joseph Beuys konuyla ilgili şunları söylemekte: “...Sanat kavramı yozlaşmış sermaye kavramı-nın yerini almalıdır. Sanat gerçekten somut bir sermayedir ve insanların bunun farkına varması gerekir. Para ve sermaye ekonomik bir değer olamaz, sermaye insan onuru ve yaratıcılığıdır. Ve buna uygun olarak, yaratıcılığın ya da sanatın deyim yerindeyse sermaye olmasını sağlayan bir para kavramı geliştirmemiz gerekiyor. Sanat sermayedir. Bu boş bir hayâl değil; bu bir gerçek-tir. “...Başka bir deyişle, sermaye sanat neyse odur. Sermaye, insan kapasitesi ve ondan akan şeydir. Bir ürünün ortaya çıkmasında yalnızca iki uzuv veya iki kutupsal ilişki söz konusudur: “Yaratıcılık&rdquo

Tartışma: Beuys, Bethmann, Bınswanger, Ehrlıcher Ve Wıllert: Para Nedir?” Hakkında Bilgiler
Türü : Diğer
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 64
ISBN : 9786052158395
Basım Yılı : 2022
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Joseph Beuys konuyla ilgili şunları söylemekte: “...Sanat kavramı yozlaşmış sermaye kavramı-nın yerini almalıdır. Sanat gerçekten somut bir sermayedir ve insanların bunun farkına varması gerekir. Para ve sermaye ekonomik bir değer olamaz, sermaye insan onuru ve yaratıcılığıdır. Ve buna uygun olarak, yaratıcılığın ya da sanatın deyim yerindeyse sermaye olmasını sağlayan bir para kavramı geliştirmemiz gerekiyor. Sanat sermayedir. Bu boş bir hayâl değil; bu bir gerçek-tir. “...Başka bir deyişle, sermaye sanat neyse odur. Sermaye, insan kapasitesi ve ondan akan şeydir. Bir ürünün ortaya çıkmasında yalnızca iki uzuv veya iki kutupsal ilişki söz konusudur: “Yaratıcılık” ve “İnsan niyeti”.

Dolayısıyla para, üretim ve tüketim sektörlerinin toplumumuzda yerleşik olduğu tam bir hak belgesi haline gelmedikçe, insan yaratıcılığının, insan ruhunun, insan yaratma gücünün ve ya-şamın azalmasını sağlamaya devam edecektir! 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.