Tasavvuf Eğitiminde Nefs - Tevhid - Zat Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9786059559362
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Üsküdarlı Mehmed Nasühi Halveti
Üsküdarlı Mehmed Nasühi Halveti
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tasavvuf Eğitiminde Nefs - Tevhid - Zat Kısa Özet

    Hak ehli arifler nefis terbiyesinden geçerek ilâhî ahlâka ulaşmış insanlardır. Hak ariflerinin içlerinde halkı Hakk’a davet eden, vahdetin rengine boyanan mürşid-i kâmiller vardır. Onların iç dünyaları ilâhî sırlarla doludur. Bu zâtlar gerçekte insanı Hakk’a ve hakîkate, eşyanın hakîkatine yönlendirerek irşâd etmeye çalışırlar.

    Elinizdeki kitabın yazarı Üsküdarlı Mehmed Nasûhî Halvetî de Hakk’ı bilen ve insanları Hakk’a yönlendiren ârif kişilerden biridir. Bu kitapta Nasûhî Efendi, tefekkür ve terbiye dünyasını okuyuculara açmakta; onlara nefs, tevhîd ve Zat kavramı etrafında önemli izahlar yapmaktadır. *Tasavvuf Eğitiminde Nefs Tevhîd Zât* ismiyle yayınladığımız bu kitap, klasik bir seyr ü sülûk kitabıdır ve okuyucusuna mânâ denizinden inciler sunmaktadır.

    *Her şey onun sıfatlarının bir görüntüsüdür. Zira her şey onun gücünün bir takdiri, iradesinin isteği, fiilinin ve dileğinin zuhur etmesidir. Allah kulunun fillerini kendi fillerinde, sıfatlarını da kendi sıfatlarında yok eder. Ondan başka mevcûd yoktur. İsimlerinin sırlarıyla sâdık kulunun gönlüne tecellî eder.*

Tasavvuf Eğitiminde Nefs - Tevhid - Zat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.