Taşralı Bir Büyük Adam Paris’te

Varlık Yayınları

Honore de Balzac

34,00 TL
29,58 TL
%13 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Taşralı Bir Büyük Adam Paris’te Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9789754346107
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Honore de Balzac
Honore de Balzac
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Taşralı Bir Büyük Adam Paris’te Kısa Özet

    Yazar/yapıt hk.: Büyük Fransız romancısı Balzac, üç ciltlik Sönmüş Hayaller’in ikinci cildinde ünlü bir yazar olma hayalleri kuran Lucien`in, kendisini koruyup kollayan büyük aşkıyla taşradan Paris`e kaçtıktan sonra edebiyat cumhuriyetinde başından geçenleri anlatıyor.

    Kısa sürede birbirlerini hayal kırıklığına uğratan iki sevgili ayrılırlar. Varını yoğunu hovardaca giyim kuşamına harcayan Lucien sefalete sürüklenir. Mizacı gereği kısa yoldan başarıya ulaşmaya heves eden şair, uyarılara kulak asmayarak gazetecilik hayatına atılır, bir aktrisi metres edinir ve onunla birlikte yüklü borçlara girer. Güzelliği ve yeteneğiyle birdenbire parlar, ancak çevresindeki kıskanç insanların çevirdiği dümenler yüzünden edebi alanda istediği başarıya bir türlü ulaşamaz ve kendisini bekleyen hazin sona adım adım yaklaşır.

    XIX. yüzyıl Paris`inde, sefahat içinde yaşayan soylu kibarlar ile köhne bir otel odasında kalan ve çalışmalarıyla şöhrete ulaşanlar arasındaki karşıtlığı, ayrıca kitapçılık ve gazetecilik işinde dönen türlü entrikaları zengin tasvirlerle ortaya koyan bu değerli eseri Yaşar Nabi Nayır`ın özenli çevirisinden okuyacaksınız.

Taşralı Bir Büyük Adam Paris’te Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.