Tedbir Nafakası Hakkında Bilgiler
Türü: Genel
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9789750277627
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Betül Peker
Betül Peker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tedbir Nafakası Kısa Özet

  Kitapta, tedbir nafakası kavramı ve tedbir nafakasının Türk hukuk sisteminde düzenleniş şekilleri ayrıntılı bir biçimde ele alınmaya çalışılmıştır.

  Kitabın birinci bölümünde; nafaka kavramına ilişkin genel düzenlemeler ve tedbir nafakasına özgü düzenlemeler harmanlanarak, tedbir nafakası kavramı izah edilmiştir.
  İkinci bölümde ise boşanma veya ayrılık davalarından bağımsız olarak tek başına talep edilebilen ve hâkimin evlilik birliğine müdahalesi kapsamında alınan önlem olan tedbir nafakası kavramı, özellikleri, usulî hükümleri ve sona erme halleri anlatılmıştır.

  Son olarak ise üçüncü bölümde; boşanma veya ayrılık davalarında hâkimin alacağı geçici önlem olan tedbir nafakası kavramı, özellikleri, usulî hükümleri ve sona erme halleri izah edilmiştir. Tedbir nafakasına ilişkin kanundaki düzenlemelerde var olan boşluklar, uygulamada verilen kararlar ile açıklanmaya çalışılmıştır. Yargıtay kararları ve Bölge Adliye Mahkemesi kararlarına konulardan ayrı bir bölümde değil, aksine anlatılan konunun içinde yer verilerek hem izah edilen konunun daha iyi anlaşılması hem de uygulamada fayda sağlanması amaçlanmıştır.

  Konu Başlıkları
      Tedbir Nafakası Kavramı, Özellikleri ve Yer Aldığı Kanunlar
      Bağımsız Tedbir Nafakasına İlişkin Hükümler ve Sonuçlar
      Geçici Tedbir Nafakasına İlişkin Hükümler ve Sonuçlar

Tedbir Nafakası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.