Tehlikesavar Matematik Cambazları

Tudem Yayınları

Sean Connolly

85,00 TL
51,00 TL
%40 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Tehlikesavar Matematik Cambazları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786052850244
Boyut: 15 x 0
Kapak: Ciltsiz
Sean Connolly
Sean Connolly
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tehlikesavar Matematik Cambazları Kısa Özet

  Genç matematikçiler için heyecan dolu 24 mücadele!

  Tehlikesavar Matematik Cambazları, matematik ile macerayı, bilgi ile eğlenceyi buluşturan, standartların dışında bir matematik kitabı.

  Karikatür tadındaki çizimleri ve özgün sayfa tasarımıyla farklılaşan kitapta, ortaokul seviyesindeki problemler, kolaydan zora doğru üç farklı seviyede sıralanıyor.

  Vampirlerin, tuzakların, göktaşlarının ya da casusların etkisiz hale getirilip problemlerin çözülmesine dayanan bu interaktif kitap, 12 yaş ve üzeri okurlara okul bilgilerini sınama ve pekiştirme imkânı veriyor.

  Tehlikesavar Matematik Cambazları, katil örümcekleri, ölümcül fırtınaları, keskin bıçakları ve daha bir sürü tehlikeli şeyi merkezine alan karmaşık problemleriyle, okurları akıl almaz bir matematik serüvenine çekiyor.

  Kitapta yer alan 24 maceradan kurtulma koşulları açık: Bir, sorunların hepsinin basit matematik işlemleriyle çözülmesi. İki, tüm bu işlemleri bulup kullanacak kişinin OKUR olması. Her problemin çözümü için kitapta boş alanlar bırakılıyor; üstelik pes edip kendisini tehlikenin kucağına bırakanlar için yanıtlar problemin hemen arkasında yer alıyor.

  Tehlikeleri savuşturmak için hangi matematik becerilerini kullanacaklarına dair ipuçları sunan "Hayatta Kalma Taktikleri" ile "Öklid`in Önerisi" bölümleri, matematik cambazları için paha biçilmez bilgiler sunuyor. Sayfa aralarına serpiştirilmiş "Beyin Bükücü" isimli bölümlerde ise matematiğin tuhaf, pratik ve eğlenceli yüzü gösteriliyor.

  *Kimse bana, matematiğin bu kadar eğlenceli olabileceğini söylememişti. Ve bu kitabı görene kadar, eğlenceli falan da değildi...*

  Goodreads.com

  *Çok eğlenceli bir kitap. Ama daha önemlisi, işlem yapmayı, doğru düşünmeyi ve problemlere stratejik şekilde yaklaşmayı öğretiyor.*

  Amazon.com

Tehlikesavar Matematik Cambazları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.