sadsad x
asdasd

Tuhaf ve Kısa Öykülerde İstanbul

Kapı Yayınları

Haldun Hürel

Üretici Liste Fiyatı
85,00 TL
55,25 TL
%35 indirim
24 Saatte Kargoda!
4 Adet Stokta
Tuhaf ve Kısa Öykülerde İstanbul Hakkında Bilgiler
Türü: Gezi Rehberi
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9789752448483
Boyut: 14 x 23
Kapak: Ciltsiz
Haldun Hürel
Haldun Hürel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tuhaf ve Kısa Öykülerde İstanbul Kısa Özet

  İstanbul, geçmişinde ne kadar güzel, naif ve saftı!.. Sessiz ve kibardı!.. Saygılıydı, kanaat kardı!.. İnsanları hazımlıydı, öteki dünya ağırlıklı, *madde*den elden geldiğince uzaklaşarak, tevekküle yönelik yaşam modelleri çerçevesinde sade ve *basit* bir ömür sürerler; ahiret yolculuğu için âdeta *suni dünyada* hazırlık yaparlardı. Yani, *manen doyuma* önem verirlerdi ve sanki İstanbul’da yaşayan herkesin dilinden, *hırslardan arınmış, basit, sade bir yaşamın* ne denli değerli olduğunu anlatan şu mısralar düşmez gibiydi:

  Acep ne safa var sim ü zer’inde,

  insan bırakır hepsini hin-i seferinde!..

  İşte, elinizdeki bu kitapla birlikte, İstanbul’un gizli kalmış kuytularında saklanan binbir türlü hatıranın izinde yürürken, vaktiyle bu eşsiz şehrimizin salt *kompozisyonal* değil, sosyal yaşam ölçütleriyle de ne denli değerli ve göz alıcı olduğunu, bir o kadar da *ilginç, sıradan ve de tuhaf* anıları bünyesinde muhafaza ettiğini hayretle okuyacaksınız.

  Haydi o zaman… Dönün geçmişe, İstanbul’un kuytularında kaybolun… Evliya’nın deyimiyle *dillerin tabir, kalemlerin tasvir etmesi mümkün olmayan* İstanbul’un içinde yitip gidin... Ve soluksuz okumaya başlayın şimdi İstanbul’u!..

  *Tuhaf ve kısa* öykülerde!..

Tuhaf ve Kısa Öykülerde İstanbul Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.