sadsad x
asdasd

Türk Dünyasında Birliğin Kurulması Şart

Boğaziçi Yayınları

Mehmet Saray

Üretici Liste Fiyatı
120,00 TL
86,40 TL
Türk Dünyasında Birliğin Kurulması Şart Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Tarihi Araştırmaları
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9789754515985
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mehmet Saray
Mehmet Saray
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Dünyasında Birliğin Kurulması Şart Kısa Özet

  "Bu kitabın hazırlamamın beş sebebi var: 

  Birincisi, elli yılı aşkın bir süre Türk Dünyası üzerinde çalışan bir akademisyen olarak yaptığım ilmi çalışmalardan ve Türk Dünyasında yaptığım gezilerden ve  edindiğim bilgileri Türk Dünyasının birliği için vakit geçirmeden gerçekleştirmenin şart olduğunu anlamamdır. Bu vesileyle sevgili gençleri, çok acılar çekmiş Türk Dünyası hakkında objektif bilgi ile aydınlatmak ve birliğin sağlanması için onları harekete geçirmek.

  İkinci neden ise bir Türk Dünyası uzmanı olarak, her kardeş Türk Cumhuriyeti için neler yaptığımı ve ne gibi hizmetler verdiğimi kronolojik sırayla anlatmak zaruretini hissetmemdir..

  Üçüncü neden ise kardeş cumhuriyetlerin problemlerini iyi bilen bir akademisyen olarak, bu problemlerin halli için yaptığım önerileri dile getirmek ve tartışmak. 

  Dördüncü neden ise Türkiye ile Kardeş Türk Cumhuriyetleri arasındaki eğitim, kültürel, ekonomik ve siyasi işbirliklerini dile getirerek, bu alanda yapılacak işbirliklerinin Türk Dünyasında birliğin sağlanmasında önemli rol oynayacağını ortaya koymak. 

  Beşinci neden ise daha önce neşredemediğim Türk Dünyası ile ilgili belgeleri neşretmek. Kısaca, Türk Dünyası hakkında bilgi edinmek isteyenleri ve sevgili gençleri, hem sıkıntılarla ve hem de güzelliklerle ve ümitlerle dolu muhteşem Türk Dünyası hakkında bilgilendirmek."    

Türk Dünyasında Birliğin Kurulması Şart Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.