sadsad x
asdasd

Türkiye`de Yaşayan Süryanilerin Ölüm Ritüelleri Mardin Örneği

İkinci Adam Yayınları

Ekrem Er

Üretici Liste Fiyatı
32,00 TL
19,84 TL
%38 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Türkiye`de Yaşayan Süryanilerin Ölüm Ritüelleri Mardin Örneği Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 94
ISBN: 9786053064367
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Ekrem Er
Ekrem Er
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye`de Yaşayan Süryanilerin Ölüm Ritüelleri Mardin Örneği Kısa Özet

    Yüzyıllardan beri dillerin, dinlerin ve kültürlerin kesiştiği yer olan Mezopotamya’nın kuzey sınırını oluşturan Mardin, Süryanilerin kültürel hayatlarına ışık tutan önemli bir merkez haline gelmiştir. Öyle ki, Süryanilerin etnik kökeni ile ilgili yapılan birçok araştırmada ilk uğrak yeri Mardin olmuştur. Elinizdeki kitap, Mardin`de farklı dil, din ve kültüre sahip milletlerin birbirinden ayrışması yerine bu farklılıkların birlik ve beraberlik içinde nasıl yaşanıldığına kaynaklık eden nadir eserlerden biridir. Söz konusu birlik ve beraberliği sağlayan en önemli unsurlardan biri de insanlığın kaçınılmaz bir gerçeği olan "Ölüm" olgusudur.

    Biyolojik olarak bir kişinin yok olmasına neden olan ve toplulukların sürekliliğini bitiren bir tehdit olarak algılanan ölüm; bu olgu etrafındaki uygulamalarla bilinenin aksine, ölünün ait olduğu grubun güçlenerek yeniden doğmasına ve varlığını pekiştirmesine ortam sağlar.

    Bu uygulamaların doğru anlaşılıp değerlendirilebilmesi için ait oldukları dinin, kökenin ve kültürün bilinmesine ihtiyaç vardır. Elinizdeki çalışma, böyle bir ihtiyacın karşılanmasına yönelik bir çabanın ürünüdür.

Türkiye`de Yaşayan Süryanilerin Ölüm Ritüelleri Mardin Örneği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.