sadsad x
asdasd

Türkiye`de Yükseköğretimde Büyüme ve Dönüşüm

Maltepe Üniversitesi Kitapları

Mahmut Özer

Üretici Liste Fiyatı
25,00 TL
18,00 TL
Türkiye`de Yükseköğretimde Büyüme ve Dönüşüm Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 196
ISBN: 9786052124437
Boyut: 15 x 22
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mahmut Özer
Mahmut Özer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye`de Yükseköğretimde Büyüme ve Dönüşüm Kısa Özet

    Ülkemizin uluslararası rekabette üst sıralarda yer almaya devam etmesinin, ekonomik ve toplumsal açıdan daha da ileri gidebilmesinin yolu kaliteli eğitimden geçer. Bu yaklaşımla Türkiye, yükseköğretim sisteminde son yıllarda önemli yenilikleri hayata geçirmiş, büyük atılımlar yapmış ve nice başarılara imza atmıştır.

    Yükseköğretime ivme kazandırma konusu, gündemin önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda Türkiye’de Yükseköğretimde Büyüme ve Dönüşüm, konuyu birçok cepheden ele almak suretiyle saha deneyimleri ekseninde değerlendirmektedir. Prof. Dr. Mahmut Özer’in; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü, ÖSYM Başkanlığı ve MEB Bakan Yardımcılığı görevleri sırasında edindiği tecrübeleri ve akademik çalışmaları ışığında, yükseköğretimin hem yerel hem de ulusal ölçekte kalitesinin yükseltilmesi için kaleme aldığı yazılarından oluşan bu çalışma, eğitimde vizyon ve misyon sahibi olmayı somutlamaktadır.

    Eser, yükseköğretimde performansı arttırmaya yönelik görüş ve analizlerinin yanı sıra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde yapılan projeler çerçevesinde ÖSYM sistemini değerlendiren akademik makaleler ve gazete yazılarıyla, araştırmacılar için başvuru kaynağı niteliğindedir.

Türkiye`de Yükseköğretimde Büyüme ve Dönüşüm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.