sadsad x
asdasd

Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası

Doğan Kitap

Hüseyin Yayman

Üretici Liste Fiyatı
55,00 TL
37,40 TL
%32 indirim
Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786050903874
Boyut: 14 x 23
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Hüseyin Yayman
Hüseyin Yayman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası Kısa Özet

  “Bu kitap, araştırmacılar için bir hazine gibi.”
  Mehmet Ali Birand

  “Hangi boyutundan ele alırsak alalım, bugün gelinen noktada Kürt sorunu Türkiye için hem sürdürülmesi, hem de yönetilmesi zor bir mesele haline gelmiştir. Türkiye’nin vatandaşlarına ‘eşit ve birinci sınıf’ vatandaş olduğunu hissettirmesi, muasır medeniyet seviyesi düzeyinde bir düzen tesis etmesi ve büyük devlet olma iddialarını devam ettirebilmesi için bu meseleyi çözmesi gerekmektedir. Hadisenin vardığı hassas nokta, toplumsal psikolojinin doğru yönetilmesini ve ortak aklın kullanılmasını zorunlu kılmaktadır.”

  Osmanlı İmparatorluğu’ndan başlayarak Cumhuriyet dönemi boyunca ve günümüzde, Kürt sorununun devlet katında nasıl algılandığına, tespitlere ve çözüm önerilerine resmi raporlar ışığında yaklaşan Hüseyin Yayman, “güvenlikçi politikaların” yerini almaya başlayan yeni adımlara dikkat çekiyor, Türkiye’nin kritik bir eşikte olduğunu belirtiyor.

  Kimisi ilk kez gün ışığına çıkan, kimisi uzun süre gizli tutulan, kimisi de daha önce kamuoyuna açıklanmış çok sayıda belgeye yer veren kitap, Kürt sorunuyla ilgili geniş bir ansiklopedi niteliğinde.

  “Hüseyin Yayman çok sıkı bir araştırmacıdır. Son yıllarda yaptıklarını yakından takip ediyor ve onun Türkiye’de Kürt sorununu en iyi bilen uzmanlardan biri haline gelmesini sevinçle ve imrenerek izliyorum.”
  Ruşen Çakır

  “İlgililer için, hele siyasiler için başucu kitabı. O günden bu güne Kürt sorununa ilişkin yetkililerce söylenmiş ne kadar söz, atılmış ne kadar adım varsa hepsinin özetini bulmak mümkün.”
  Şamil Tayyar

   

Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.