sadsad x
asdasd

Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar

Hermes Yayınları

Nuray Bilgili

Üretici Liste Fiyatı
240,00 TL
148,80 TL
%38 indirim
Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 135
ISBN: 9789756130537
Boyut: 17 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
Nuray Bilgili
Nuray Bilgili
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar Kısa Özet

    Mitolojiler, ritüeller ve simgeler, geleneksel kültürün oluşumu ve kuşaktan kuşağa aktarılması konusunda çok önemli işlevlere sahip üç temel unsurdur. Binlerce yıl önce bilinçaltında oluşan ve kolektif bellekten çıkıp, arketipler ile gerçek yaşama dahil edilen bu kavramlar, toplumlara göre farklılık gösterse de aslında “insanlığın ortak mirasıdır.”

    Kültürel mirasın korunması sözleşmesi, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından, 17 Ekim 2003 tarihli 32. Genel Konferansı’nda kabul edilmiştir. Somut olmayan kültürel miras toplulukların, grupların ve kimi durumlarda bireylerin, kültürel miraslarının bir parçası olarak tanımladıkları uygulamalar, temsiller, anlatımlar, bilgiler, beceriler ve bunlara ilişkin araçlar, gereçler ve kültürel mekanlar anlamına gelir.

    “Tamga” adı verilen ve Türklerin bir anlamda “kimlik belgesi” niteliğinde olan simgelerin, mitolojiler bağlamında incelenmesi ve çözümlemesinin yapıldığı bu kitap, Türk kültürü ve tarihine farklı bir bakış açısı kazandırması bakımından ayrıcalık taşımaktadır.

Türklerin Kozmik Sembolleri Tamgalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.