sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
135,00 TL
103,95 TL
%23 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Üçüncü Sanayi Devrimi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme-Kuram
Sayfa Sayısı: 342
ISBN: 9789750516795
Boyut: 13 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Jeremy Rifkin
Jeremy Rifkin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Üçüncü Sanayi Devrimi Kısa Özet

    Birinci ve İkinci Sanayi Devrimleri insanlık tarihinde birer dönüm noktasıydı: Önce buharın ve kömürün gücüyle sonra da petrolün devreye girmesiyle insanlık büyük mesafe kat etti. Ne var ki, eldeki veriler *endüstri uygarlığının* artık bir kavşağa geldiğini gösteriyor:

    Petrol ve diğer fosil yakıtlar tükeniyor, bu enerjilerden türetilen ve bunlarla sürdürülen teknolojiler eskiyor, bakımları zorlaşıyor. Daha da kötüsü, fosil yakıta dayalı endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan iklim değişikliğinin etkileri artıyor; ekosistemler bozuluyor, doğal afetler eksik olmuyor...

    Uzun yıllardır hem çevre dostu hem de daha adil ve sürdürülebilir ekonomik modeller üzerine çalışan Jeremy Rifkin, Üçüncü Sanayi Devrimi’nde geride bıraktığımız dönemdeki yanlışları ortaya koyuyor, gelecek için önemli ipuçları, öneriler sunuyor. Üçüncü Sanayi Devrimi gerçeğinin bilindik ekonomi teorisini epey değiştireceğini, kapitalizmi adeta baştan tanımlayacağını öngören Rifkin daha yeşil bir geleceğin imkanlarını ortaya koyuyor.

Üçüncü Sanayi Devrimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.