sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
60,00 TL
37,20 TL
%38 indirim
24 Saatte Kargoda!
5 Adet Stokta
Ulusal Oyun Yazma Yarışması Hakkında Bilgiler
Türü: Referans Kitaplar
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786058153455
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ulusal Oyun Yazma Yarışması Kısa Özet

  Ulusal Oyun Yazma Yarışmasında dereceye giren beş oyun metni; her biri birbirinden farklı seçilen beş oyun_

  Faik Ertener, `Bir Devrimin Hikayesi-Che` adlı oyunuyla, bize Küba halkının özgürlük ve adalet arayışlarının sürecini, tarihsel gerçeklik temelinde, usta bir kurgu ile anlatmış.

  Mert Sezgin, `Gaudi`nin Üç Ölümü` adlı oyunla ünlü Katalan Mimar Antoni Gaudi`yi yazdı. `Tanrı`nın Mimari` olarak adlandırılan Gaudi`nin yaşamı, çevresi ve dönemin toplumsal ve kültürel yapısı ile birlikte resmediliyor. Sanatçının yaratım sürecindeki evreleri ve insanın kendini var ediş biçiminin ustaca anlatıldığı bir oyunla karşı karşıyasınız.

  Burak Çapan, `Nebbaşlar ve Ölü` adlı oyunda; insanların varoluşsal trajedisini işlemiş. Simgesel bir yapıda, alt anlamların zenginliği ile örülü evrensel bir oyun.

  M. Ümit Görgülü, `Hakikat Erleri-Aklın Gürültüsü Yunus` adlı oyunla, Selçuklu`da yaşanılın işgali, iş birlikçileri ve Türkmenlerin Anadolu`daki direnişini gözler önüne seriyor. Mevlana`dan Yunus`a, Tebrizli Şems`ten Nasreddin Hoca`ya kadar dönemin sürecine tanık oluyoruz.

  Selçuk Mert, `Bir Cinayet Dosyası` adlı oyunuyla, `oyun` kavramının kurgu yaratımında nasıl ilginçleştirilebileceğini gösteren, merak öğesi yüksek bir gerilim ortaya koyuyor. Keyifle dahil olduğunuz bir oyun, bambaşka bir gerçekliğe dönüşebilir.

Ulusal Oyun Yazma Yarışması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.