sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
259,00 TL
199,43 TL
Uzak Bir Diyardan Eskizler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 48
ISBN: 9786057078155
Boyut: 23.5 x 31
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: Kuşe
Basım Tarihi 2022
Shaun Tan
Shaun Tan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uzak Bir Diyardan Eskizler Kısa Özet

  Sanatsal yaratıcılığın ardındaki buzdağı

  Oscar ödüllü Shaun Tan`in imzasını taşıyan Uzak Bir Diyardan Eskizler, milyonlarca sanatseverin belleğinde iz bırakan Uzak kitabının eskizlerinden oluşan nadide bir koleksiyon albümü. 
   
  Ucu açık fikirlerden sayısız çizime uzanarak, sözsüz bir anlatının yıllar içerisindeki evrimini gözler önüne seren kitap; bir sanatçının yaratım serüvenine ve nihai bir eserin ortaya çıkışına tanıklık ettiriyor. 
   
  Shaun Tan, tasarladığı görüntülerin sessiz dilini çözmemize kılavuzluk ettiği bu çalışmasında ayrıca, resimlediği büyülü evrenin arkasındaki gizleri de birer birer açıklığa kavuşturuyor.  
   
  Değişik göçmen öykülerinden damıtılarak evrensel bir anlatıya dönüşen Uzak kitabına bambaşka gözlerle “yeniden” bakmamızı sağlayan Uzak Bir Diyardan Eskizler, her detayı karakalemle çizilmiş kült bir eserin ortaya çıkış hikâyesini günyüzüne çıkarıyor. Küçük motiflerden tamamlanmış sanat eserlerine pek çok etkileyici çalışmaya sayfalarında yer veren kitap, uzun soluklu bir projenin adım adım izini sürüyor. 

  “Uzak`ı yaratım sürecinin tüm aşamalarını görmenin başkaları için de büyüleyici olabileceğini hayal ediyorum.”
   
  Shaun Tan, her ne kadar elinde bavul taşıyan yalnız bir adamın zihninde canlandırdığı hayal görüntüsünden yola çıkarak Uzak`ı resimlemeye başladığını ifade etse de; buzdağının görünmeyen kısmında anlatılmayı bekleyen daha nice hikâyesi var. 
   
  Ve şimdi buzdağının görünmeyen kısmına bakma vakti!

Uzak Bir Diyardan Eskizler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.