sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
44,00 TL
26,40 TL
%40 indirim
24 Saatte Kargoda!
4 Adet Stokta
Vatanseverlik Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme
Sayfa Sayısı: 140
ISBN: 9786057131393
Boyut: 13 x 19
Kapak: Ciltsiz
Charles Jones
Charles Jones
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Vatanseverlik Kısa Özet

    Koca koca bayraklardan millî marşlara vatanseverliğe dair pek çok işaret etrafımızda. Günümüz siyasi söylemleri de giderek artan bir şekilde vatanseverliğe hitap ediyor. Ancak kimse doğduğu yeri seçmiyorsa ve etik yükümlülüklerimiz ulusal sınırları aşıyorsa, o zaman vatanseverlik bir anlam ifade ediyor mu? Vatanseverlik statükoya eleştirel olmayan bir bağlılığı mı teşvik ediyor, yoksa özgürlüklerimizi ve ahlaki görevlerimizi anlamanın ve uygulamanın çok önemli bir yolu mu?

    Charles Jones ve Richard Vernon bu ilgi çekici kitapta bize keskin bir netlikle rehberlik ediyor. Cumhuriyetçi bir bağlılıktan özgür ve demokratik kurumlara, tüm ahlaki yaşamımızı ve kimliğimizi oluşturan etik ve tarihsel dokuya kadar vatanseverliğin savunulması ve açıklanmasının farklı yollarını inceliyorlar. Milliyetçilik ve kozmopolitlik gibi bir dizi başka anahtar kavramla ilişkisini ana hatlarıyla açıklıyorlar ve ülkeyi çevreleyen sorunları ve yurttaşların refahına yabancılara göre öncelik vermemiz gerekip gerekmediğini ustaca analiz ediyorlar.

    Bu kısa ve anlaşılır kitap, vatanseverliğin çağdaş yankısını ve tarihsel gelişimini ve bunun küresel adalet, kozmopolitanizm ve milliyetçilik hakkındaki tartışmalarla nasıl kesiştiğini anlatıyor..

Vatanseverlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.