sadsad x
asdasd

Winnicott’la Bir Fincan Çay

Sfenks Kitap

Brett Kahr

Üretici Liste Fiyatı
80,00 TL
52,00 TL
%35 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
Winnicott’la Bir Fincan Çay Hakkında Bilgiler
Sayfa Sayısı: 204
ISBN: 9786056800573
Boyut: 15 x 21
Kapak: Ciltsiz
Brett Kahr
Brett Kahr
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Winnicott’la Bir Fincan Çay Kısa Özet

  Çağımızın saygın psikanalistlerinden, ödüllü biyografi yazarı ve akademisyen Brett Kahr, “Psikanaliz Sohbetleri” serisinde psikanalizin ikonik isimleriyle kurgusal söyleşiler yapıyor. Serinin bu ikinci kitabında, Donald Winnicott ömrünün son yirmi yılında hem konut hem de görüşme odası olarak kullandığı Chester Meydanı’ndaki evine ölümünden sonra geri dönüyor. Winnicott fincan fincan çay eşliğinde yapılan bu söyleşide birincil annelik meşguliyeti, yeterince iyi anne gibi kendi geliştirdiği kavramları açıklarken, geçmişin dehlizlerine dalıp Anna Freud, Melanie Klein, John Bowlby gibi dönemin analistleriyle İngiliz Psikanaliz Cemiyeti’ndeki çatışmalarına da açık yüreklilikle değiniyor.

  Çocuk ruhsallığının ve iyi ebeveynliğin öneminin git gide daha çok anlaşıldığı şu günlerde, Donald Winnicott’un psikanalize kattıkları daha da anlam kazanıyor. Winnicott’la Bir Fincan Çay psikanalizin önemli kuramcıları arasında yer alan Winnicott’un yaşamı ve çalışmalarına, Freud sonrası dönemde psikanalistler arasındaki güncel tartışmalara hem alanın uzmanlarının hem de meraklılarının keyifle okuyacağı bir girizgâh niteliği taşıyor.

  “Brett Kahr’dan yeni bir başyapıt! Kahramanı ve ölüm sonrası arkadaşıyla bu eğlenceli ve bilgilendirici hayali sohbetin temelinde, sınırsız bir tarihsel beceri, eğlenceli bir popülerleştirme dehası ile Winnicott`a karşı derin bir sevgi ve bilgi yatıyor. Nadir görülen türden bir psikanalitik ziyafet: eğlenceli, okunabilir, entelektüel açıdan sağlam, dedikoduları boşa çıkaran ve özgün. Winnicott görse çok severdi.”

  -Profesör Jeremy Holmes, Exeter Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

  “Brett Kahr, psikanalitik iletişimde yepyeni bir tür yaratmış; rahatlıkla okunabilen, gerçekçi ve eğlenceli! Uzun soluklu bir seri olmasını dilerim.”

  –Dr. Anton Obholzer, Tavistock Kliniği’nin eski Yönetim Kurulu Başkanı ve kıdemli danışmanı; Londra Tavistock ve Portman Ulusal Halk Sağlığı Vakfı’nın eski İcra Kurulu Başkanı; Tavistock Danışmanlık Hizmetleri Başdanışmanı

Winnicott’la Bir Fincan Çay Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.