Yatakta Neler Yaptık? - Yatay Bir Tarih

Tellekt

Brian Fagan

72,00 TL
55,44 TL
%23 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Yatakta Neler Yaptık? - Yatay Bir Tarih Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786257118217
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Brian Fagan
Brian Fagan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yatakta Neler Yaptık? - Yatay Bir Tarih Kısa Özet

    XIV. Louis, Fransa`yı yatak odasından idare etti. İkinci Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill, İngiltere`yi yatağından yönetti. Yolcular, yolculukları sırasında hiç tanımadıkları yabancılarla birlikte yattı, Sanayi Devrimi öncesi pek çok aile aynı yatağı paylaştı. Bir zamanlar yataklar pahalı objelerdi ve çoğu zaman gösteriş amaçlıydı: Tutankamon altın bir yatakla birlikte sonsuzluğa göç etti, zengin Yunanlar öbür dünyaya üzerinde yemek yemek için tasarlanan yataklarında gönderildi.

    Yatak; doğum, ölüm, seks, hikâye anlatımı ve sosyalliğin yanı sıra uyumak için de kullanılıyordu. Ama kimin kiminle, neden ve nasıl yattığı zamana ve yere bağlı olarak inanılmaz derecede değişiyordu. Yatak modern çağda özel ve gizli bir alana dönüşünce zengin sosyal tarihi de büyük ölçüde unutulmuş oldu.

    Brian Fagan ve Nadia Durrani, son 70 bin yılı kapsayan bu çalışmalarında, yatağın zaman içindeki sonsuz çeşitlilikteki rolüne bakıyor. Yatakta Neler Yaptık?, yatağın büyüleyici ama çoğu zaman unutulmuş geçmişi üzerindeki örtüyü kaldırıyor.

Yatakta Neler Yaptık? - Yatay Bir Tarih Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.