sadsad x
asdasd

Yatırım Projelerinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi

Siyasal Kitabevi - Akademik Kitaplar

Halil Sarıaslan

Üretici Liste Fiyatı
110,00 TL
90,20 TL
%18 indirim
Genellikle 3-4 gün içinde kargoya verilir
Yatırım Projelerinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme-Kuram
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786054627752
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Halil Sarıaslan
Halil Sarıaslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yatırım Projelerinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi Kısa Özet

    Tüm ülkelerin en belirgin temel amacı, mevcut sınırlı kaynaklarını akılcı bir biçimde kullanarak ekonomik büyümelirini artırmak ve böylece ekonomik kalkınma sürecini hızlandırmaktır. Böyle olunca da genelde ülkelerin ya da toplumların, özelde bireylerin ve işletmelerin ellerindeki sınırlı kaynaklarla sınırsız ihtiyaçlarını karşılama uğraşılarında kaynaklarını optimal kullanmaları bir zorunluluk yaratmaktadır.

    Bu çevçeve içinde optimal kaynak kullanımı, kaynak dağılım kararlarını veren toplum ya da bireylerin sınırlı kaynaklarının seçenek kullanım alanları ile bu alanlarda kulanım sonucu sağlanabilecek faydaların belirlenmesini ve kaynakların belli bir kullanım alanına aktarılmaları (tahsisi) sonucu hangi fırsat ya da kullanımını gerektiren yatırım önerilerinin ya da başka bir anlatımla yatırım harcamaları gerektiren yatırım projelerinin sistematik olarak bilimsel temellere dayalı bir biçimde hazırlanması ve değerlendirilmesi optimal kaynak kullanımının ilk ve temel ilkesi olmak zorundadır.

    Kitabın konuyu öğrenmek isteyen öğrencilere, yatırım önerilerini hazırlayan proje uzmanlarına ve yatırım kararı verecek yöneticilere yararlı olması tek dileğimdir.

Yatırım Projelerinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.