sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
45,00 TL
30,15 TL
%33 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Yedi Güzel Adam Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9789754735413
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Cahit Zarifoğlu
Cahit Zarifoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yedi Güzel Adam Kısa Özet

  Cahit Zarifoğlu`nun şiiri bunca anlaşılmaz, kapalı ya da zor anlaşılır bulunmasına rağmen, şimdiye kadar hiçbir aklı başında şiir okuyucusu (eleştirmen ya da okuyucu olarak) bu şiirleri reddetmek, yok saymak cesaretini gösterememiştir.
  -Rasim Özdenören-

  Cahit Zarifoğlu`na ait hangi metin olursa olsun, O`nun dünyasına, bir iklime geçer gibi girerseniz. Yeni bir iklime girmenin ne gibi etkileri oluyorsa, nasıl değiştiriyorsa insanı öylece değişirsiniz.
  -Alim Kahraman-

  Kendinden sonra yazmaya başlayan genç Müslüman şairlere, hangi özellikleriyle yol göstermiş olursa olsun, O`ndan sonrakiler, O`nda ders alınacak bir taraf bulacaklardır. Hem şiirin kendine mahsus kaliteleri bakımından, hem Müslüman bir şairin dünya hayatındaki temayülleri bakımından.
  -İsmet Özel-

  Cahit Zarifoğlu o hale gelmişti ki, kendi dünyası içinde bir şiir dili kurmuştu ve bunu çok iyi kullanırdı. Yani şiire, o anlatılmaz olana ait bir durum çıktığı zaman, bir algılama olduğu zaman, onu hemen anında şiire döküverirdi.
  -Erdem Bayazıt-

  Kanaatimce Cahit`in şiiri belli bir kalıp içerisinde hemen formüle edilebilecek, anlatılabilecek bir hüviyet taşımıyor. Cahit, eski tabirle şair-i maderzat, anadan doğma şair idi.
  -Akif İnan-

  Türkçe`de hem ahenge ulaşmak hem de duygu iletişimini sağlamanın belki de en çetin bir şairlik görevi olduğu günümüzde, bir de buna `avucunda kor tutmayı` eklemişti. `Hâl`ini iyiye doğru sürekli yüceltirken, `şiir`ni de yeni `hâl`ine uydurma savaşımında idi.
  -Prof. Dr. Hüseyin Hatemi-

  Ece Ayhan`a sordum, ona göre Cahit Zarifoğlu şiirde yapı sorunun en iyi kavramış bu konuda örnek gösterilebilecek sanatçılardan biri. Kolsuz Bir Hattat`ta da ayrıca belirtmiş bunu.
  -Cemal Süreya-

  Cahit Zarifoğlu`nun şiirini ve düzyazısını o uzaklık, ayrılık gayrılık içinde ancak kendi uzlet köşemden izleyebiliyordum. Kamplaşma havasında kendine yer bulamayacak bu ince şiir, kapalı ama mutlaka sanatkarca düzyazı, kendine özgü değerleri daima korurdu.
  -Selim İleri-

  Cahit Zarifoğlu`nun şiiri, bütün diğer yapıp ettiklerini de, hatta müstear adla yazdığı `okuyucuya cevaplar`a varıncaya kadar bir çok şeyi aydınlatan veriler olarak alınabilir sanıyorum. Bu şiir, insanı çok yalın halinde kavrayan bir şiir.
  -Nabi Avcı-

Yedi Güzel Adam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.