Menü
Hesabım
Sepetim

Yiyecek İçecek İşletmelerinde İşletme Sermayesi Yönetimi

Üretici Liste Fiyat
55,00
47,85
Yorum Yap
Listeye Ekle
Öne Çıkan Bilgiler

Artan rekabet koşulları çerçeveside işletmelerin tam kapasite ile faaliyetine kesintisiz devam edebilmesi, olağanüstü durumlarda mali yönden zor durumlara düşmesini önleyebilmesi, faaliyetini karlı ve verimli bir şekilde yürütebilmesi açılarından işletme sermyesi yönetimi büyük önem taşımaktadır. İşletme sermayesi yönetimi, turizm işletmelerinde genellikle konaklama işletmeleri baz alınarak incelenmektedir. Konaklama işletmelerinin bir alt departmanı olarak yiyecek içecek birimlerindeki işletme sermayesi yönetimini ele alınan çalışmalar yoğunluktadır. Bu kitapta ise finansal yönetimin önemli bir unsuru olan işletme sermayesi y&ou

Yiyecek İçecek İşletmelerinde İşletme Sermayesi Yönetimi Hakkında Bilgiler
Yayınevi : Detay Yayıncılık
Yazar : Melahat Yıldırım Saçılık
Barkod : 9786052543535
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 114
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2021
Cep Boy : Hayır

Tükendi

Gelince Haber Ver

Artan rekabet koşulları çerçeveside işletmelerin tam kapasite ile faaliyetine kesintisiz devam edebilmesi, olağanüstü durumlarda mali yönden zor durumlara düşmesini önleyebilmesi, faaliyetini karlı ve verimli bir şekilde yürütebilmesi açılarından işletme sermyesi yönetimi büyük önem taşımaktadır. İşletme sermayesi yönetimi, turizm işletmelerinde genellikle konaklama işletmeleri baz alınarak incelenmektedir. Konaklama işletmelerinin bir alt departmanı olarak yiyecek içecek birimlerindeki işletme sermayesi yönetimini ele alınan çalışmalar yoğunluktadır. Bu kitapta ise finansal yönetimin önemli bir unsuru olan işletme sermayesi yönetiminin yiyecek içecek işletmelerindeki uygulamaları ele alınmıştır. Düşük bir işletme sermayesi oranı ile çalışan yiyecek içecek işletmelerinde nakit, alacak ve stok yönetimi uygulamalarının işletme sermayesi yönetim etkinliğine ve dolayısıyla işletme karlılığına etkisine değinilmiştir. 

 

Kitabın ilk bölümünde iştetme sermayesi genel özellikleri ele alınarak yiyecek içecek işletmelerinde uygulanma yöntemlerine değinilmiştir. İkinci bölümde işletme sermayesi unsuru olan nakit yönetimi; ikinci bölümde diğer bir işletme sermayesi unsuru alacak yönetimi ve son olarak stok yönetiminin yiyecek içecek işletmelerindeki etkinliği incelenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.