Zürafa Sözü Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü
Sayfa Sayısı: 68
ISBN: 9786050979817
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Anıl Basılı
Anıl Basılı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zürafa Sözü Kısa Özet

  Güneşin doğuşunda ve batışında birbirini selamlayan zürafalar...

  Dedemle ben de işte öyle selamlaşıyor ve zürafa sözü veriyorduk birbirimize...

  Çocuk edebiyatının sevilen yazarı ve Çocuk Okuma Kulübü “sınıf başkanı” Anıl Basılı, Doğan Egmont’tan yayımlanan yeni kitabı Zürafa Sözü ile bir kez daha çocuklarla buluşuyor. Doğa, yaşam, büyümek, fotoğrafçılık gibi birden çok temayı samimi bir anlatımla sıcak bir öyküde bir araya getiren yazar bu defa genç okurlarını doğanın yaşamımızdaki yerini sorgulamaya davet ediyor.

  Toprak yeni bir eve taşındıklarında beraberinde bir doğa fotoğrafçısı olan dedesiyle olan anılarını getirmiştir. Üç yıl önce kaybettiği dedesini çok özlemekte ve onun gibi iyi bir fotoğrafçı olmayı hayal etmektedir. Fotoğraflar aracılığıyla dedesinin iç dünyasını yavaş yavaş kavramaya başlayan Toprak doğal yaşamın uğradığı tahribatı ve bunun yaşamı nasıl tehdit ettiğini fark eder. Dedesinin ona hediye ettiği fotoğraf makinesinden güç ve ilham alarak geleceği dönüştürmek için harekete geçer.

  Zürafa Sözü çağdaş temaları ve samimi anlatımıyla 10 yaş ve üstü tüm okurları kucaklıyor ve değerli bir okuma deneyimi vadediyor. Kitabın özgün desenleri ise usta çizer Mavisu Demirağ’a ait.

  Sevilerek okunması, okundukça sevilmesi niyetiyle...

Zürafa Sözü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.